Przejdź do głównej zawartości

CUKINIA POD KOŁDERKĄ

Pamiętacie faszerowaną cukinię którą proponowałam wam latem? Mimo, iż sezon na to pyszne i zdrowe warzywo powoli mija, przepis który proponuję musicie poznać. Tak podana cukinia jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci.Czyż te babeczki nie wyglądają słodko? Wyglądają słodko ale są na "ostro".
To, że cukinia jest bardzo zdrowa już wiecie, pisałam już o niej. Nie będę więc się rozpisywać. Po prostu podam przepis, abyście mogli zaserwować swojej rodzinie te cudowne babeczki.

SKŁADNIKI:
- duża cukinia
- jedna marchewka
- łodyga selera naciowego
- kawałek czerwonej papryki
- mała cebulka lub kawałek pora
- 2 białka 
- sól, pieprz, czarnuszka, słodka papryka
- świeża lub suszona bazylia i oregano

Cukinię dokładnie myjemy, wycieramy i kroimy na plastry ok 1,5 cm. Następnie delikatnie wydrążamy środek. Można do tego użyć szpiczastego noża lub wyciąć otworki za pomocą kieliszka. Tak przygotowaną cukinię wkładamy do papilotek do pieczenia muffinek i wkładamy do formy na muffinki.

Środków z cukinii oczywiście nie wyrzucamy, kroimy je wraz z pozostałymi warzywami w drobne paski i dusimy na odrobinie oliwy do miękkości. Doprawiamy solą, pieprzem, słodką papryką i bazylią oraz oregano.Gdy warzywa zmiękną nafaszeruj przygotowane krążki. Białka dopraw sola i zmieloną czarnuszką i ubij na sztywną pianę. Przygotowane, faszerowane cukinie przykryj pierzynką z białka i delikatnie posyp czarnuszką.

Zapiekaj w 170 st.C ok. 20 minut aż białko delikatnie zrobi się złote.

Tak podana cukinia z pewnością zainteresuje najmłodszych. U mnie się sprawdziła i jak zwykle zrobiłam za mało :)

Jeśli chcesz podać cukiniowe babeczki jako danie główne możesz dodać ok. 200-300 g dobrej jakości mięsa mielonego. W takiej wersji z pewnością również będą pyszne.

Polecam i zapraszam na bloga :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PORCIE NACZYNIOWYM

Czego dziecko najbardziej boi się będąc w szpitalu? Lista pewnie jest długa i każde dziecko boi się innych rzeczy. Jednak niezależnie od wszystkiego, większość z nas dorosłych i dzieci boimy się zastrzyków, pobierania krwi, czyli mówiąc najprościej boimy się igieł.
Większość pielęgniarek pracujących na oddziałach dziecięcych ma spore doświadczenie i umiejętności zarówno w pobieraniu krwi jak i robieniu zastrzyków. Jednak pobrać dziecku krew nawet dla doświadczonej pielęgniarki to nie lada wyzwanie. Dzieci płaczą, krzyczą, wyrywają się. Żyły są słabe, niewidoczne. Po kilku daremnych próbach wkłucia zarówno Ty, dziecko, jak i pielęgniarka zaczynacie się denerwować. Przewlekłe dożylne podawanie leków niekorzystnie wpływa na stan żył. Staja się one "kruche", obkurczone, pozrastane a czasami wręcz niemożliwe do nakłucia. Kolejna próba założenia wenflonu kończy się niepowodzeniem, bólem i łzami. Znasz to?

Na szczęście, większość dzieci leczonych onkologicznie będzie miało wszczepion…

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE LECZENIE BIAŁACZKI

" Tonący brzytwy się chwyta " - dużo prawdy jest w tym powiedzeniu. W pewnych sytuacjach człowiek jest gotowy do wielu poświeceń. Pisząc "pewne sytuacje" mam na myśli nasze zdrowie, zdrowie naszej rodziny. Powiesz - zdrowie to nie wszystko, jasne że tak, ale "bez zdrowia wszystko jest niczym".
Oczywiście zdrowie zaczynamy doceniać wówczas kiedy je tracimy. Niestety tak to już jest. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski i dążyć do zdrowia :)

Jestem osobą dość konserwatywną jeśli chodzi o leczenie. Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest przede wszystkim lekarz. To jego sposób leczenia respektuję. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o medycynie niekonwencjonalnej i ziołolecznictwie. Chciałabym w tym poście napisać parę słów o ziołach, szczególnie tych które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i wspomagają leczenie białaczek.

POKRZYWA ZWYCZAJNAW dzieciństwie obrzucaliśmy się tym chwastem aby kogoś "poparzyć" tymczasem pokrzywa jest bardzo cennym…

PROTOKÓŁ LECZENIA ALL

Przedstawiam protokół leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej dla pośredniego ryzyka.


Mam nadzieje, że zawarte tu informacje będą pomocne rodzicom, których dzieci zaczynają walkę z chorobą.  

Leczenie tego typu białaczki składa się z czterech etapów. Podczas trzech etapów dziecko leczone jest w szpitalu, ostatni etap to leczenie podtrzymujące w warunkach domowych. Obecnie dzieci leczone są międzynarodowym protokołem z 2009 r. ALL IC - BFM 2009, oznacza to że stosowane są te same leki w wielu krajach.

Pierwszy etap leczenia to protokoły IA i IB

PROTOCOL IA - pierwszy protokół, przewidywany czas leczenia 33 dni. Oczywiście czas leczenia może się wydłużyć w zależności od sytuacji zdrowotnej pacjenta. Pamiętaj, dziecko leczone jest bardzo silnymi lekami, na które może zareagować niepożądanymi zmianami ( podwyższone próby wątrobowe,przedłużająca się aplazja - spadek wyników krwi, pleśniawki, temperatura ). Z reguły jednak pierwszy protokół większość dzieci znosi dobrze.
Aby zdiagnozować chor…