Przejdź do głównej zawartości

O MNIE
Witam serdecznie.
Nazywam się Kasia Stankow. Wraz z bliskimi mieszkam w Częstochowie. Jesteśmy zwykłą rodziną gdyby nie jeden szczegół.
Pewnego marcowego dnia okrutna choroba porwała w swoje szpony moją córkę Agatkę. W najczarniejszych myślach nigdy nie przypuszczałam, że może mnie coś takiego spotkać. A jednak...diagnoza niczym nóż w serce - ostra białaczka limfoblastyczna.

Długa i ciężka walka o życie i zdrowie. Dziś już wiem, że choroba może zapukać do każdych drzwi. Bez względu na wiek, pochodzenie, status społeczny. Choroba nie wybiera.

Chciałabym aby blog służył radą i cennymi informacjami dla rodziców zmagających się z chorobą dziecka. Nie ma nic gorszego niż zmaganie się z bólem i cierpieniem pociechy.

Na blogu zamieszczam również smaczne i zdrowe przepisy nie tylko dla chorujących ale dla wszystkich kochających dobre, naturalne jedzenie.
Wyznaję zasadę "Jesteś tym co jesz" dlatego warto zdrowo się odżywiać.
Jako dietetyk, doradca żywieniowy zamieszczam na blogu tylko sprawdzone przepisy, z naturalnych składników przetestowane przez moją rodzinę :)
Piszę również o różnych ciekawostkach dotyczących zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i zdrowia.

Jeśli chcesz o czymś poczytać, napisz do mnie. W miarę możliwości będę pisać.
Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalną poradą dietetyczną, również służę pomocą.
Jeśli jesteś z Częstochowy lub okolic bardzo serdecznie zapraszam Cię do mojego gabinetu, który znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 4. Jeśli mieszkasz nieco dalej prowadzę również kuracje internetowe. Napisz do mnie k.stankow@poczta.fm

Zachęcam do kontaktu i życzę miłej lektury :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PORCIE NACZYNIOWYM

Czego dziecko najbardziej boi się będąc w szpitalu? Lista pewnie jest długa i każde dziecko boi się innych rzeczy. Jednak niezależnie od wszystkiego, większość z nas dorosłych i dzieci boimy się zastrzyków, pobierania krwi, czyli mówiąc najprościej boimy się igieł.
Większość pielęgniarek pracujących na oddziałach dziecięcych ma spore doświadczenie i umiejętności zarówno w pobieraniu krwi jak i robieniu zastrzyków. Jednak pobrać dziecku krew nawet dla doświadczonej pielęgniarki to nie lada wyzwanie. Dzieci płaczą, krzyczą, wyrywają się. Żyły są słabe, niewidoczne. Po kilku daremnych próbach wkłucia zarówno Ty, dziecko, jak i pielęgniarka zaczynacie się denerwować. Przewlekłe dożylne podawanie leków niekorzystnie wpływa na stan żył. Staja się one "kruche", obkurczone, pozrastane a czasami wręcz niemożliwe do nakłucia. Kolejna próba założenia wenflonu kończy się niepowodzeniem, bólem i łzami. Znasz to?

Na szczęście, większość dzieci leczonych onkologicznie będzie miało wszczepion…

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE LECZENIE BIAŁACZKI

" Tonący brzytwy się chwyta " - dużo prawdy jest w tym powiedzeniu. W pewnych sytuacjach człowiek jest gotowy do wielu poświeceń. Pisząc "pewne sytuacje" mam na myśli nasze zdrowie, zdrowie naszej rodziny. Powiesz - zdrowie to nie wszystko, jasne że tak, ale "bez zdrowia wszystko jest niczym".
Oczywiście zdrowie zaczynamy doceniać wówczas kiedy je tracimy. Niestety tak to już jest. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski i dążyć do zdrowia :)

Jestem osobą dość konserwatywną jeśli chodzi o leczenie. Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest przede wszystkim lekarz. To jego sposób leczenia respektuję. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o medycynie niekonwencjonalnej i ziołolecznictwie. Chciałabym w tym poście napisać parę słów o ziołach, szczególnie tych które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i wspomagają leczenie białaczek.

POKRZYWA ZWYCZAJNAW dzieciństwie obrzucaliśmy się tym chwastem aby kogoś "poparzyć" tymczasem pokrzywa jest bardzo cennym…

KILKA SŁÓW O WALORACH MIODU

Miód, szczególnie cenny w okresie jesienno- zimowym. Smaczny, pachnący i zdrowy.
To, że miód jest lekiem na wiele dolegliwości wie prawie każdy. Jednak miód miodowi nierówny. Każdy rodzaj działa na inne dolegliwości. 
Dziś chciałabym przedstawić najpopularniejsze rodzaje tego złotego syropu.
MIÓD WIELOKWIATOWY - chyba najpopularniejszy rodzaj miodu. W zależności od terminu zbioru może mieć barwę od jasnokremowej po herbacianą. W smaku może być zróżnicowany, w zależności od tego jaki nektar przeważa. Miód wielokwiatowy pochodzi z nektaru różnych roślin uprawnych, leśnych, łąkowych czy drzew.
Istotną cechą miodu wielokwiatowego jest też jego zróżnicowanie pod względem zawartości poszczególnych składników odżywczych. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie rośliny miododajne w jego składzie dominują. Lekki, odżywczy i bogaty w witaminy jest miód powstający na wiosnę. Warto spożywać go w stanach przemęczenia i braku energii – jest naturalnym sposobem na przywrócenie równowagi organizmu. Świetni…