Przejdź do głównej zawartości

PIECZONY SCHAB

Rodzice często maja problem, co podać dziecku do kanapki. To faktycznie jest wyzwanie, jeśli chcesz swoją rodzinę zdrowo odżywiać.
Sklepowe wędliny zwykle nie spełniają naszych wymagań. Co położyć na kanapkę aby była smaczna i zdrowa?
Dobrą alternatywą dla sklepowych wędlin jest domowy pasztet lub pieczone mięso, które bez problemu samemu przygotujesz w domu.
Aby mięso było soczyste i smaczne, warto je marynować w solance.
Taką zalewę przygotujesz w ciągu kilku chwil, potem kilka dni marynowania, pieczenie i pyszna domowe wędlina gotowa.
SKŁADNIKI:
- 1,5 kg schabu (może być polędwiczka, filet z indyka, karkówka)
- woda przegotowana (musi jej być tyle aby w całości zakryła mięso)
- sól 
- przyprawy (ziele angielskie, ziarenka kolendry, ziarenka pieprzu, 3 liście laurowe).

Zrobienie solanki nie zajmuje dużo czasu i nie jest skomplikowane.
Musisz zrobić roztwór nasycony z soli. Wsypujesz tyle soli do wody aby po włożeniu surowego jajka, wypływało na powierzchnię. To jest sprawdzony sposób jak sprawdzić czy mamy wystarczającą ilość soli.
Do roztworu dodaj przyprawy i włóż mięso. Całe mięso musi być zanurzone w roztworze.
Następnie przykryj mięso folią spożywczą i włóż do lodówki na dwa dni.
Tyle czasu wystarczy aby mięso przeszło smakiem i zapachem przypraw i soli.
Po tym czasie, mięso wyjmij, dokładnie osusz, włóż do rękawa do pieczenia.
Piecz z termoobiegiem w 180 st.C lub bez termoobiegu w 200 st. C.
Zasada jest taka- pieczemy tak długo, ile waży mięso. W naszym przypadku 1,5 kg pieczemy 1,5 h.
Po upieczeniu mięso wyjmij z piekarnika i zostaw kilka minut aby mogło odpocząć oraz by wszystkie soki zostały w środku.
Taka wędlina jest różowa w środku, soczysta i bardzo smaczna.
Polecam.Do takiego pysznego mięsa proponuję domowy chlebPrzepis na chleb znajdziesz tutaj. A jeśli wolisz bułki zajrzyj tutaj.

SMACZNEGO :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PROTOKÓŁ LECZENIA ALL

Przedstawiam protokół leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej dla pośredniego ryzyka.


Mam nadzieje, że zawarte tu informacje będą pomocne rodzicom, których dzieci zaczynają walkę z chorobą.  

Leczenie tego typu białaczki składa się z czterech etapów. Podczas trzech etapów dziecko leczone jest w szpitalu, ostatni etap to leczenie podtrzymujące w warunkach domowych. Obecnie dzieci leczone są międzynarodowym protokołem z 2009 r. ALL IC - BFM 2009, oznacza to że stosowane są te same leki w wielu krajach.

Pierwszy etap leczenia to protokoły IA i IB

PROTOCOL IA - pierwszy protokół, przewidywany czas leczenia 33 dni. Oczywiście czas leczenia może się wydłużyć w zależności od sytuacji zdrowotnej pacjenta. Pamiętaj, dziecko leczone jest bardzo silnymi lekami, na które może zareagować niepożądanymi zmianami ( podwyższone próby wątrobowe,przedłużająca się aplazja - spadek wyników krwi, pleśniawki, temperatura ). Z reguły jednak pierwszy protokół większość dzieci znosi dobrze.
Aby zdiagnozować chor…

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE LECZENIE BIAŁACZKI

" Tonący brzytwy się chwyta " - dużo prawdy jest w tym powiedzeniu. W pewnych sytuacjach człowiek jest gotowy do wielu poświeceń. Pisząc "pewne sytuacje" mam na myśli nasze zdrowie, zdrowie naszej rodziny. Powiesz - zdrowie to nie wszystko, jasne że tak, ale "bez zdrowia wszystko jest niczym".
Oczywiście zdrowie zaczynamy doceniać wówczas kiedy je tracimy. Niestety tak to już jest. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski i dążyć do zdrowia :)

Jestem osobą dość konserwatywną jeśli chodzi o leczenie. Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest przede wszystkim lekarz. To jego sposób leczenia respektuję. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o medycynie niekonwencjonalnej i ziołolecznictwie. Chciałabym w tym poście napisać parę słów o ziołach, szczególnie tych które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i wspomagają leczenie białaczek.

POKRZYWA ZWYCZAJNAW dzieciństwie obrzucaliśmy się tym chwastem aby kogoś "poparzyć" tymczasem pokrzywa jest bardzo cennym…

DLACZEGO POWINNIŚMY JEŚĆ ZIELONE WARZYWA LIŚCIASTE ?

Ostatnio trafiłam na bardzo fajny artykuł na temat zielonych warzyw liściastych.  Warto je często spożywać, gdyż zawierają mnóstwo witamin i składników mineralnych. Polecam.
SAŁATA jest zdrowa i bardzo smaczna. Osoby, które jedzą dużo zielonych warzyw liściastych mają prawidłową przemianę materii, są szczupłe, rzadziej chorują i mają ładną cerę. Więc nie żałujmy sobie sałaty. 

Sałata jest niskokalorycznym i lekkim warzywem. W ponad 90% jej skład stanowi woda, co decyduje o jej wysokim miejscu w rankingu dietetycznych posiłków. Oprócz tego zawiera w sobie także niezwykle cenne dla naszego zdrowia składniki odżywcze. Sałata jest prawdziwą skarbnicą błonnika i celulozy, które poprawiają nasze trawienie. Jeżeli spożywamy jej liście codziennie, ryzyko nowotworu okrężnicy znacznie się zmniejsza, a przemiana materii zostaje uregulowana. Według naukowców działa także uspokajająco i niweluje problemy ze snem. 
Zawiera chlorofil (któremu zawdzięcza swój zielony kolor), który ma działanie bakterio…