Przejdź do głównej zawartości

BABECZKI Z TWAROŻKIEM

Z racji, iż nie lubię marnować jedzenia, często powstają zaskakujące przepisy, w których wykorzystuję "resztki". Brzmi strasznie? Wcale nie. Jeśli zostaje mi jakiś produkt staram się go przetworzyć na coś nowego, smacznego. 
Tak właśnie powstały te babeczki. Z racji, iż zostało trochę twarożku ze śniadania postanowiłam go przetworzyć i podać w innej, ciekawej i smacznej formie.
Uważam, że do muffinek można dodać prawie wszystko, więc dziś muffinki z twarożkiem. Naprawdę smaczne. Polecam.SKŁADNIKI:
- 100 g twarożku (biały ser półtłusty, 2 łyżki gęstego jogurtu)
- łyżka mascarpone
- duże jajko
1/3 szklanki mleka
- szklanka mąki pełnoziarnistej
- łyżeczka sody
- 2 łyżki cukru trzcinowego (dodaj więcej, jeśli lubisz bardziej słodkie)
- 2 łyżeczki kakao niesłodzonego
- mrożone maliny

Twarożek zmiksuj blenderem na gładką masę. Dodaj ser mascarpone, mleko i jajko. Wszystko dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj mąkę, sodę, cukier i kakao. Wszystko wymieszaj niezbyt dokładnie, do połączenia składników. 
Formę na muffinki wyłóż papilotkami. Do każdej nałóż łyżkę ciasta a następnie po 2-3 maliny. Przykryj resztą ciasta do 3/4 wysokości foremki.
Piecz w 200 st. C ok 25-30 min.

Babeczki są naprawdę smaczne. Lekko kwaśne dzięki malinom. Jeśli oczywiście lubisz słodsze wypieki dodaj więcej cukru.Warto do diety wprowadzić twarożek, szczególnie jeśli nie lubisz mleka lub jesteś na nie uczulony. Biały ser to przede wszystkim łatwo przyswajalne białko. Znajdziemy w nim również wapń, fosfor i cynk. Twarożek jest smaczny i wartościowy. Polecam wykorzystywać go na różne sposoby. Świetnie się sprawdzi zarówno na słodko jak i na słono. To zależy tylko od ciebie.

SMACZNEGO :)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PORCIE NACZYNIOWYM

Czego dziecko najbardziej boi się będąc w szpitalu? Lista pewnie jest długa i każde dziecko boi się innych rzeczy. Jednak niezależnie od wszystkiego, większość z nas dorosłych i dzieci boimy się zastrzyków, pobierania krwi, czyli mówiąc najprościej boimy się igieł.
Większość pielęgniarek pracujących na oddziałach dziecięcych ma spore doświadczenie i umiejętności zarówno w pobieraniu krwi jak i robieniu zastrzyków. Jednak pobrać dziecku krew nawet dla doświadczonej pielęgniarki to nie lada wyzwanie. Dzieci płaczą, krzyczą, wyrywają się. Żyły są słabe, niewidoczne. Po kilku daremnych próbach wkłucia zarówno Ty, dziecko, jak i pielęgniarka zaczynacie się denerwować. Przewlekłe dożylne podawanie leków niekorzystnie wpływa na stan żył. Staja się one "kruche", obkurczone, pozrastane a czasami wręcz niemożliwe do nakłucia. Kolejna próba założenia wenflonu kończy się niepowodzeniem, bólem i łzami. Znasz to?

Na szczęście, większość dzieci leczonych onkologicznie będzie miało wszczepion…

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE LECZENIE BIAŁACZKI

" Tonący brzytwy się chwyta " - dużo prawdy jest w tym powiedzeniu. W pewnych sytuacjach człowiek jest gotowy do wielu poświeceń. Pisząc "pewne sytuacje" mam na myśli nasze zdrowie, zdrowie naszej rodziny. Powiesz - zdrowie to nie wszystko, jasne że tak, ale "bez zdrowia wszystko jest niczym".
Oczywiście zdrowie zaczynamy doceniać wówczas kiedy je tracimy. Niestety tak to już jest. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski i dążyć do zdrowia :)

Jestem osobą dość konserwatywną jeśli chodzi o leczenie. Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest przede wszystkim lekarz. To jego sposób leczenia respektuję. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o medycynie niekonwencjonalnej i ziołolecznictwie. Chciałabym w tym poście napisać parę słów o ziołach, szczególnie tych które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i wspomagają leczenie białaczek.

POKRZYWA ZWYCZAJNAW dzieciństwie obrzucaliśmy się tym chwastem aby kogoś "poparzyć" tymczasem pokrzywa jest bardzo cennym…

PROTOKÓŁ LECZENIA ALL

Przedstawiam protokół leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej dla pośredniego ryzyka.


Mam nadzieje, że zawarte tu informacje będą pomocne rodzicom, których dzieci zaczynają walkę z chorobą.  

Leczenie tego typu białaczki składa się z czterech etapów. Podczas trzech etapów dziecko leczone jest w szpitalu, ostatni etap to leczenie podtrzymujące w warunkach domowych. Obecnie dzieci leczone są międzynarodowym protokołem z 2009 r. ALL IC - BFM 2009, oznacza to że stosowane są te same leki w wielu krajach.

Pierwszy etap leczenia to protokoły IA i IB

PROTOCOL IA - pierwszy protokół, przewidywany czas leczenia 33 dni. Oczywiście czas leczenia może się wydłużyć w zależności od sytuacji zdrowotnej pacjenta. Pamiętaj, dziecko leczone jest bardzo silnymi lekami, na które może zareagować niepożądanymi zmianami ( podwyższone próby wątrobowe,przedłużająca się aplazja - spadek wyników krwi, pleśniawki, temperatura ). Z reguły jednak pierwszy protokół większość dzieci znosi dobrze.
Aby zdiagnozować chor…