niedziela, 19 lipca 2015

CZEGO NIE WIESZ O CUKRZE

Cukier to jedna z najczęściej spożywanych substancji przez ludzi. Warto poznać kilka ciekawostek na temat tego produktu.
Cukier rozmieszany w ciepłej wodzie pozwala pozbyć się uporczywych plam z ubrań. Szczególnie plam z błota i trawy. Nigdy nie sprawdzałam osobiście, ale wkrótce to sprawdzę.

Czy wiesz, że cytryny zawierają więcej cukru niż truskawki?

Przechowywanie ciast i wypieków w szczelnym pojemniku razem z kilkoma kostkami cukru sprawa, że dłużej pozostają świeże.

Krzysztof Kolumb był pierwszym, który przywiózł do Ameryki trzcinę cukrową podczas swojej drugiej podróży w 1493 r.

Aby pozbyć się z rąk uporczywych tłustych zabrudzeń, rozpuść w wodzie cukier z mydłem. Jeśli zaś dłonie pobrudziłeś farbą czy smarem, zmieszaj cukier pół na pół z oliwą z oliwek. Taką mieszaniną pocieraj dłonie przez kilka minut, aż zabrudzenia znikną. Przy okazji świetnie nawilżysz skórę.

Aby uzyskać piękne i całuśne usta, zmieszaj odrobinę oliwy z oliwek z cukrem. Dodaj odrobinę olejku z mięty lub wanilii i nałóż tak przygotowaną pastę na usta.

Aby utrwalić szminkę, nasyp na pomalowane nią usta nieco cukru i po jakimś czasie zliż go.

Pół litra coli zawiera 16 kostek cukru!!! Badanie przeprowadzone w 2013 r. pokazało, że niemal 200000 przedwczesnych zgonów na świecie może być wynikiem spożywania wysokosłodzonych napojów gazowanych.

Posypanie ran cukrem przyspiesza ich gojenie i zabija bakterie.

Wyssanie kostki cukru to dobry sposób na poparzony język.

Spożywanie dużych ilości cukru przyspiesza powstawanie zmarszczek i zmniejsza elastyczność skóry.

Cukier jest podstawowym składnikiem paliwa używanego do napędzania rakiet przez konstruktorów - amatorów.

Można przedłużyć życie ciętych kwiatów, dodając do wody trzy łyżeczki cukru i dwie łyżeczki octu.

Przechowywanie sera razem z kostkami cukru zapobiega jego pleśnieniu.

Cukier znacząco zwiększa ryzyko chorób układu krążenia.

Z cukru można zrobić doskonały peeling, mieszając go z oliwą.

Cukier znajduje się w bardzo wielu produktach, m. in. w toniku, ketchupie, krakersach, chlebie.

Według badań przeprowadzonych za pomocą technik neuroobrazowania, cukier jest równie uzależniający co kokaina.

Cukier uchodzi za niezdrowy. A mimo to, w ubiegłym roku Polacy zjedli aż 39 kilogramów na głowę: w herbacie, napojach i hamburgerach. Nawet ofensywa słodzików i produktów light nie sprawiła, że cukier wyszedł z mody.

Cukier jest bezpośrednią przyczyną psucia zębów. Odpowiedzialne są bakterie, które żywią się cukrem i powodują gnicie zębów.

Cukier przydaje się do walki z karaluchami- trzeba zmieszać go z proszkiem do pieczenia w proporcji pół na pół i umieścić "preparat" w miejscach, w których pojawiają się owady. Cukier jest przynętą, zaś proszek działa jak trucizna.

Masz problem z cellulitem? Chciałabyś ujędrnić swoją skórę? Sięgnij po peeling cukrowy.
Ma właściwości złuszczające i ujędrniające. Naturalne kryształki cukru, usuwając martwe komórki naskórka, idealnie wygładzają powierzchnię skóry i niwelują wszelkie niedoskonałości.
Gdy dodamy olejek kokosowy - dodatkowo będzie intensywnie zmiękczał i ułatwiał zatrzymywanie wilgoci w skórze. Peeling, regulując mikrokrążenie w skórze, przeciwdziała cellulitowi.


Cukier stanowi paliwo dla każdej komórki mózgu. Mózg postrzega cukier również jako nagrodę. Jeśli często jadasz produkty bogate w cukier, mózg będzie chciał ich coraz więcej i więcej.
Postaraj się ograniczyć cukier w diecie, jednak nie pozbywaj się go z domu. Jak widzisz może być bardzo pożyteczny w wielu dziedzinach życia.
PpPP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz