niedziela, 17 maja 2015

WARSZTATY O ZDROWYM ODŻYWIANIUOstatnio miałam przyjemność współprowadzić warsztaty na temat zdrowego odżywiania na oddziale onkologi i hematologii dziecięcej w Zabrzu.
Zastanawiasz się czy warto? Warto, warto i jeszcze raz warto.
Każde kolejne pokolenie odżywia się coraz gorzej. Jemy coraz więcej a na dodatek produkty mocno przetworzone. Nasza dieta to napakowane konserwantami produkty, bez wartości odżywczych, witamin i minerałów. Jemy coraz więcej cukru i tłuszczu.
Czas to zmienić, a zmianę najlepiej zacząć od najmłodszych.
To nieprawda że dzieci nie lubią warzyw i owoców. Lubią, tylko trzeba ich do tego zachęcić. Powtarzam zachęcić, nie zmusić. Warzywa podane w ciekawej formie będą atrakcyjne dla najmłodszych.
Po raz kolejny piszę jak zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. To z odpowiednich produktów czerpiemy wartości odżywcze i witaminy do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aby sprawnie funkcjonować potrzebujemy dobrego paliwa, czyli zdrowych, pełnowartościowych produktów.
Tak powinien odżywiać się każdy zdrowy człowiek.
A jak powinien odżywiać się chory człowiek, a szczególnie chore dziecko?
Tutaj powinien być położony szczególny nacisk na prawidłowe odżywianie.
Aby młody organizm mógł walczyć z ciężką chorobą a dodatkowo jeszcze się rozwijać musi mieć dostarczone wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne. Wszystkie te składniki muszą się znależć w codziennej diecie.
To przede wszystkim rodzice muszą zadbać o prawidłową dietę swojego dziecka. Na naszych warsztatach tego właśnie chcemy nauczyć. Jak zachęcić dzieci by sięgały po zdrowe produkty. Efekty są cudowne i serce się cieszy gdy dzieci tak chętnie uczestniczą w warsztatach.


Zresztą zobaczcie sami co dzieciaki stworzyły :)


Nie wspomnę już jak chętnie próbowały, kroiły, mieszały...było smacznie :) 


Szczególnie pragnę podziękować Joli Kaczmarek i Basi Zgolik, które zawsze są pełne pomysłów i chęci do działania. 
Oczywiście warsztaty nie odbyłyby się bez cudownej, fantastycznej i zawsze gotowej do pomocy FUNDACJI ISKIERKA. Mariolu, Gosiu dziękuję.

Mam nadzieje, że warsztaty nasze zapoczątkują serię spotkań z dziećmi i rodzicami aby edukować, rozmawiać, doradzać.

POZDRAWIAM PYSZNIE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz