Przejdź do głównej zawartości

SŁODKO - SŁONA SAŁATKA Z GRUSZKAMI...mmm

Czasami jest tak, że nie wiesz na co masz ochotę. Może coś słodkiego, albo słonego a może kwaśnego. Jeszcze gorzej gdy masz przygotować posiłek dla całej rodziny, a każdy chce co innego. Mam rozwiązanie.
Proponuję sałatkę. Bardzo smaczną i łatwą do zrobienia. Sałatkę z karmelizowanymi gruszkami, słonym boczkiem i kwaśnym octem balsamicznym. To połączenie smaków jest genialne. Sprawdziłam na mojej rodzinie, wszystkim smakowało. Dzieci były szczególnie zachwycone słodkimi gruszkami oraz miękkim i delikatnym serem mozarella z odrobinką octu balsamicznego (wersja dla dzieci). Dla dorosłych proponuję ser pleśniowy, który świetnie się komponuje z owocami.

SKŁADNIKI : ( dla czterech osób )

- cztery twarde gruszki
- opakowanie mieszanki sałat
- 100 g lazura błękitnego ( dla dzieci mozarella )
- garść orzechów włoskich lub pini
- 10 plastrów boczku
- 2 łyżki masła
- łyżka oliwy
- 2 łyżki miodu
- 2 łyżki octu balsamicznego
- sól, pieprz 
- mała czerwona cebula

Orzechy upraż bez tłuszczu na patelni. Następnie podsmaż boczek. 
Zdejmij boczek. Na tej samej patelni rozpuść łyżkę masła z oliwą i dodaj gruszki pokrojone w ćwiartki. Delikatnie podsmaż gruszki ze wszystkich stron, dodaj łyżkę miodu aby gruszki się skarmelizowały. Dopraw solą i pieprzem.
Zdejmij gruszki. Na patelnię dodaj pozostałe masło, miód i ocet balsamiczny. Chwilę wszystko gotuj aby sos lekko zgęstniał.


Na talerzu ułóż sałatę, boczek, gruszki. Posyp krążkami cebuli, serem i orzeszkami. Na koniec polej sałatkę ciepłym sosem.

PALCE LIZAĆ :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PORCIE NACZYNIOWYM

Czego dziecko najbardziej boi się będąc w szpitalu? Lista pewnie jest długa i każde dziecko boi się innych rzeczy. Jednak niezależnie od wszystkiego, większość z nas dorosłych i dzieci boimy się zastrzyków, pobierania krwi, czyli mówiąc najprościej boimy się igieł.
Większość pielęgniarek pracujących na oddziałach dziecięcych ma spore doświadczenie i umiejętności zarówno w pobieraniu krwi jak i robieniu zastrzyków. Jednak pobrać dziecku krew nawet dla doświadczonej pielęgniarki to nie lada wyzwanie. Dzieci płaczą, krzyczą, wyrywają się. Żyły są słabe, niewidoczne. Po kilku daremnych próbach wkłucia zarówno Ty, dziecko, jak i pielęgniarka zaczynacie się denerwować. Przewlekłe dożylne podawanie leków niekorzystnie wpływa na stan żył. Staja się one "kruche", obkurczone, pozrastane a czasami wręcz niemożliwe do nakłucia. Kolejna próba założenia wenflonu kończy się niepowodzeniem, bólem i łzami. Znasz to?

Na szczęście, większość dzieci leczonych onkologicznie będzie miało wszczepion…

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE LECZENIE BIAŁACZKI

" Tonący brzytwy się chwyta " - dużo prawdy jest w tym powiedzeniu. W pewnych sytuacjach człowiek jest gotowy do wielu poświeceń. Pisząc "pewne sytuacje" mam na myśli nasze zdrowie, zdrowie naszej rodziny. Powiesz - zdrowie to nie wszystko, jasne że tak, ale "bez zdrowia wszystko jest niczym".
Oczywiście zdrowie zaczynamy doceniać wówczas kiedy je tracimy. Niestety tak to już jest. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski i dążyć do zdrowia :)

Jestem osobą dość konserwatywną jeśli chodzi o leczenie. Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest przede wszystkim lekarz. To jego sposób leczenia respektuję. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o medycynie niekonwencjonalnej i ziołolecznictwie. Chciałabym w tym poście napisać parę słów o ziołach, szczególnie tych które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i wspomagają leczenie białaczek.

POKRZYWA ZWYCZAJNAW dzieciństwie obrzucaliśmy się tym chwastem aby kogoś "poparzyć" tymczasem pokrzywa jest bardzo cennym…

PROTOKÓŁ LECZENIA ALL

Przedstawiam protokół leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej dla pośredniego ryzyka.


Mam nadzieje, że zawarte tu informacje będą pomocne rodzicom, których dzieci zaczynają walkę z chorobą.  

Leczenie tego typu białaczki składa się z czterech etapów. Podczas trzech etapów dziecko leczone jest w szpitalu, ostatni etap to leczenie podtrzymujące w warunkach domowych. Obecnie dzieci leczone są międzynarodowym protokołem z 2009 r. ALL IC - BFM 2009, oznacza to że stosowane są te same leki w wielu krajach.

Pierwszy etap leczenia to protokoły IA i IB

PROTOCOL IA - pierwszy protokół, przewidywany czas leczenia 33 dni. Oczywiście czas leczenia może się wydłużyć w zależności od sytuacji zdrowotnej pacjenta. Pamiętaj, dziecko leczone jest bardzo silnymi lekami, na które może zareagować niepożądanymi zmianami ( podwyższone próby wątrobowe,przedłużająca się aplazja - spadek wyników krwi, pleśniawki, temperatura ). Z reguły jednak pierwszy protokół większość dzieci znosi dobrze.
Aby zdiagnozować chor…