Przejdź do głównej zawartości

ALTERNATYWA CHEMIOTERAPII

Kilkakrotnie wspominałam już o diecie podczas choroby nowotworowej. Odżywianie ma wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Kiedy Wasze dziecko zachorowało z pewnością każdy z Was szukał "cudownego leku na raka". Ja również jestem w tej grupie. Kiedy pierwszy szok minął i trzeba było walczyć o zdrowie i życie przetrząsnęłam internet i przejrzałam wiele książek na temat diety antynowotworowej i cudownych specyfików na raka. Czasami czytałam o absurdalnych metodach, jednak w momencie zagrożenia życia człowiek jest gotowy zrobić wszystko aby wyzdrowieć. Zdrowy rozsądek zostaje zablokowany, nie myślimy racjonalnie, ale wiadomo "tonący brzytwy się chwyta". 


Oczywiste jest zdrowe odżywianie, wyeliminowanie "śmieciowego jedzenia", spożywanie produktów bogatych w witaminy i minerały. Nie będę jednak w tym poście zajmować się zdrową dietą. Skupię się na kontrowersyjnych metodach leczenia, a raczej na pewnych produktach, które budzą sporo kontrowersji.

W czasie pobytu w szpitalu bardzo dużo czytałam o amigdalinie czyli witaminie B 17. Niby niepozorna witamina a tyle zamieszania wokół niej. Zwolennicy uważają, że dzięki jej stosowaniu można wyleczyć nowotwór. Jest niekonwencjonalnym lekiem, alternatywą dla chemioterapii. Przeciwnicy twierdzą, że nie ma przeprowadzonych odpowiednich badań, które by to potwierdziły. Poza tym stosowana w nadmiarze może doprowadzić do zatrucia cyjanowodorem. Zwolennicy odpierają zarzuty i twierdzą, iż uwolnienie trującej substancji następuje tylko w komórkach nowotworowych, a zdrowe nie zostają naruszone. Przeciwnicy z kolei powołują się na najnowsze badania, które pokazały, że amigdalina i jej pochodne nie wchłaniają się dobrze z przewodu pokarmowego, więc szansa na dotarcie w postaci niezmienionej do komórki nowotworowej jest niewielka. Jaka jest więc prawda? No właśnie. Im więcej czytam tym mniej wiem. Lekarze raczej sceptycznie podchodzą do tej metody. W Ameryce Środkowej jest ona stosowana z powodzeniem, a w Polsce?
Witamina B 17 występuje w wielu roślinach. W najwyższym stężeniu występuje w pestkach migdałowca, pigwy,moreli,brzoskwini,śliwy i wiśni. To właśnie ona nadaje im specyficzny gorzkawy posmak i aromat. Czy zatem wymienione owoce powinniśmy jeść z pestkami?




Kolejna alternatywna metoda leczenia - soda oczyszczona.
Współczesne odżywianie ze zwiększoną ilością cukru, mięsa, zboża, alkoholu wytwarza w organizmie odczyn kwaśny sprzyjający rozwojowi mikrobów i grzybów. Tajemnicą zdrowia jest więc odkwaszenie organizmu, czyli stosowanie sody oczyszczonej, która posiada Ph 10,3 jest więc związkiem wysoko zasadowym.Sodę można łączyć z innymi cudownymi środkami, a mianowicie z syropem klonowym, sokiem z cytryny czy miodem.
Profilaktycznie, aby odkwasić organizm należy rozpuścić 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez 3 dni. Dziesięć dni przerwy i powtórzyć 3-dniowy cykl. Ze względu na niezbyt przyjemny smak, można stosować suchą sodę, wstrzymać oddech i popić ciepłą wodą. Hm...ktoś stosował?
W przypadku poważnego problemu nowotworowego, stosować miksturę łyżeczki miodu z łyżeczką sody kilka razy dziennie, żeby organizm mógł zabić ogromną kolonię candidy (grzyba). Jedynym skutkiem ubocznym może być biegunka.
Nie znalazłam naukowych dowodów na skuteczność tej metody. 




Kolejny środek to doskonale każdemu znana witamina C.
Wciąż trwają badania nad tą witaminą.  Jak witamina C wpływa na komórki rakowe? Dzieje się tak, ponieważ wysokie dawki kwasu askorbinowego mają utleniające działanie przez co w organizmie wytwarzane są wolne rodniki i nadtlenek wodoru, który może niszczyć komórki nowotworowe. Innymi funkcjami jakie pełni wit. C w naszym organizmie i które mają bezpośredni związek z rozwojem raka to:
- udział w produkcji interferonu
- wzmaga produkcję immunoglobulin
- jest silnym antyutleniaczem
- wysokie dawki kwasu askorbinowego czynią ciało odpornym na wiele zakażeń wirusowych i infekcje bakteryjne.




Oczywiście alternatywnych metod leczenia jest mnóstwo. Ja piszę tylko o tych, którymi się interesowałam. Jeśli jesteście zainteresowani możecie poczytać o diecie dr. Budwig, metodzie dr. Gersona, jodku potasu, jonach krzemu, MMS. Internet pęka w szwach od różnych metod, środków,diet. Pamiętaj jednak, wszystko z umiarem.

W poście przedstawiłam jedynie teorię. Sama nie wiem jak się odnieść do tych metod. Nie mam odwagi aby je testować na własnym dziecku. Z drugiej strony czy chemioterapia to jedyne rozwiązanie?

Bardzo proszę o informacje od osób, które stosowały metody niekonwencjonalne. Każda informacja będzie bardzo cenna. 
Z góry dziękuję.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

DIETA PRZY USUNIĘTEJ NERCE- RAK NERKI

  Choć nie ma potrzeby stosowania specjalnej diety przy raku nerki, nie mniej jednak jest kilka zasad dotyczących żywienia, które powinny być wprowadzone. Pewne produkty powinny być ograniczone, inne dodane. Pamiętajmy jednak, że dziecko to bardzo wymagający pacjent. Posiłki dla niego powinny być przede wszystkim atrakcyjne wizualnie i oczywiście trafiać w jego gust smakowy. To nie lada wyzwanie dla dietetyków stworzyć taki jadłospis aby było smacznie, zdrowo, kolorowo :) Jednak nie jest to niemożliwe. Przy tym rodzaju raka, zaatakowana nerka zwykle jest usuwana. Sama chemioterapia czy radioterapia zwykle jest mało skuteczna. Po operacji pacjent zostaje z jedną nerką, z którą może normalnie funkcjonować. Musi jedynie pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy zwiększyć ilość wypijanych płynów. Dziecko w wieku 7-12 lat powinno wypijać ok.1,5 l płynów dziennie. Powinna to być woda, herbatki owocowe. Staramy się wyeliminować a przynajmniej ograniczyć słodkie napoje, n...

ZALECENIA ŻYWIENIOWE PODCZAS ZAKAŻENIA CLOSTRIDIUM DIFFICILE

Zakażenie bakterią clostridium należy do najczęstszych zakażeń szpitalnych. Nie będę opisywać szczegółowo co to za bakteria i w jakich formach występuje. Skupię się na diecie i zaleceniach żywieniowych. Istotą choroby jest zaburzenie równowagi w składzie mikroflory jelita grubego. Zwykle objawia się to biegunką. Dieta jest wiec nieodzowna w zakażeniu. Muszę również zaznaczyć, iż biegunka nie ma związku ze sposobem odżywiania a jej ustąpienie uzależnione jest od zastosowania odpowiedniej farmakopterapii.   Jednak odpowiednie żywienie może przynieść ulgę w dolegliwościach oraz ograniczyć niebezpieczne skutki biegunki takie jak odwodnienie, zaburzenia elektrolitów, niedobory pokarmowe. Sposób żywienia uzależniony jest od wielu czynników- wieku chorego, stopnia nasilenia biegunki, ogólnego stanu zdrowia oraz indywidualnej tolerancji niektórych składników pokarmowych. BIEGUNKA O NIEZNACZNYM NASILENIU (kilka luźnych stolców) Zalecana jest dieta łatwostrawna z ograniczeniem t...

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE LECZENIE BIAŁACZKI

" Tonący brzytwy się chwyta " - dużo prawdy jest w tym powiedzeniu. W pewnych sytuacjach człowiek jest gotowy do wielu poświeceń. Pisząc "pewne sytuacje" mam na myśli nasze zdrowie, zdrowie naszej rodziny. Powiesz - zdrowie to nie wszystko, jasne że tak, ale "bez zdrowia wszystko jest niczym". Oczywiście zdrowie zaczynamy doceniać wówczas kiedy je tracimy. Niestety tak to już jest. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski i dążyć do zdrowia :) Jestem osobą dość konserwatywną jeśli chodzi o leczenie. Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest przede wszystkim lekarz. To jego sposób leczenia respektuję. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o medycynie niekonwencjonalnej i ziołolecznictwie. Chciałabym w tym poście napisać parę słów o ziołach, szczególnie tych które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i wspomagają leczenie białaczek. POKRZYWA ZWYCZAJNA W dzieciństwie obrzucaliśmy się tym chwastem aby kogoś "poparzyć" tymczasem pokrzywa jes...