środa, 26 kwietnia 2017

ZIOŁA KTÓRE MOGĄ CHRONIĆ PRZED RAKIEM SKÓRY


Przed nami lato, ulubiona pora roku niemal każdego. Jest ciepło, słonecznie, przyjemnie. Nosimy ubrania odsłaniające ciało, jednak nie jest to takie korzystne dla naszej skóry. Pamiętaj, że zbyt długie przebywanie na słońcu, szczególnie między 10-16 może mieć poważne skutki zdrowotne.


Rak skóry – zioła, które przed nim chronią

Rak skóry to najczęściej występujący rodzaj nowotworu. Możesz się przed nim chronić stosując codziennie krem z filtrem oraz unikając solarium. Warto również sięgnąć po zioła chroniące skórę przed nowotworem.

Rak skóry to najpowszechniejszy rodzaj nowotworu, dlatego każdy z nas powinien wiedzieć jak się chronić przed tą chorobą. Należy przede wszystkim unikać nadmiernego kontaktu z promieniami słonecznymi. Godziny, w których promieniowanie UV jest najsilniejsze przypadają pomiędzy 10:00 a 16:00.
Jeśli twoja praca wymaga nieustannego przebywania na zewnątrz, musisz stosować krem z wysokim filtrem oraz chronić swoje ciało ubraniem, a twarz – kapeluszem z dużym rondem i okularami przeciwsłonecznymi.
 • Pamiętaj też, że rak skóry to choroba, której można zapobiegać stosując suplementy diety oraz naturalne napary ziołowe.

Kurkumina

Kurkumina to nic innego jak charakterystyczny, jasnożółty barwnik zawarty w kurkuminie i curry. Jest ceniona za silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.
Liczne badania udowodniły, że kurkumina spowalnia tworzenie się, rozmnażanie i rozprzestrzenianie się komórek rakowych atakujących tkankę skórną.
Dodatkowo, kurkumina wspomaga pracę wątroby i procesy eliminacji toksyn z organizmu.kurkuma chroni skórę
Kurkumina także redukuje rozrost naczyń krwionośnych, za pomocą których rozprzestrzeniają się komórki rakowe. Minimalizuje ona również stany zapalne tkanek.
Istnieje wiele smacznych przepisów na dania z kurkumą. Możesz ją kupić w formie korzenia lub sproszkowanej przyprawy. Najłatwiej jest dodawać ją do sałatek i zup albo robić z niej pyszny napar z dodatkiem łyżeczki miodu.
Pamiętaj, że spożywanie kurkumy w niewielkich ilościach nie przynosi żadnych skutków ubocznych, ale jej większa ilość może być przyczyną biegunki lub mdłości.

Zielona herbata

Badania naukowe potwierdziły korzystny wpływ zielonej herbaty na organizm w zakresie ochrony przed nowotworami. Zielona herbata ogranicza podział komórek, który jest początkową fazą nowotworu pęcherza, przełyku, jajników i nerek.
 • Według niektórych badań, zewnętrzna aplikacja zielonej herbaty może również chronić skórę przed promieniowaniem UV.
Możesz pić gorący lub zimny napar z zielonej herbaty. Jeśli jej smak nie do końca ci odpowiada, dodaj do niej nieco miodu.
zielona herbata
Jeśli pieczesz w domu chleb, spróbuj dodać nieco sproszkowanej zielonej herbaty do przygotowywanego ciasta, aby wykorzystać w nietypowy sposób jej właściwości przeciwutleniające.
Pamiętaj, że nadmierne spożycie zielonej herbaty może wywoływać czasem skutki uboczne. Te najczęściej opisywane to wzdęcia, mdłości, zgaga, bóle brzucha oraz zawroty i bóle głowy.
Najlepiej jest stopniowo przyzwyczajać organizm do coraz większej ilości zielonej herbaty

Ostropest plamisty

Aplikacja wyciągu z ostropestu plamistego na skórę wraz z kremem przeciwsłonecznym może być bardzo skutecznym sposobem ochrony przed rakiem skóry. Ostropest plamisty ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, a dodatkowo wzmacnia on układ odpornościowy.
Nasiona tej rośliny zawierają:
 • Sylimarinę
 • Tyraminę
 • Histaminę
 • Olejki eteryczne
 • Oleje białkowe
 • Flawonoidy
 • Klej roślinny
Udowodniono, że ta wszechstronna roślina blokuje rozrost komórek rakowych oraz skutecznie chroni przede wszystkim przed rakiem skóry i prostaty.
Choć u niektórych osób kontakt z ostropestem plamistym może wywołać wysypkę na skórze, to jego łodyga, liście, korzenie i kwiaty są jadalne.

Inne zioła chroniące przed nowotworami

Istnieje jeszcze wiele innych ziół, które mogą pomóc chronić organizm przed nowotworami:
 • Liście fiołków chronią przed rozwojem guzów i nowotworów.
 • Chaparral chroni przed mutacją DNA, przez co obniża prawdopodobieństwo powstania nowotworu.
Zioła zawierające dużą ilość przeciwutleniaczy minimalizują szkodliwy wpływ wolnych rodników na organizm. Te najczęściej zalecane to:
 • Rozmaryn
 • Tymianek
 • Szałwia
 • Miłorząb
 • Chili
 • Głóg
 • Pokrzywa
 • Imbir
 • Pietruszka

Rak skóry a medycyna naturalna

Choć natura jest mądra i dostarcza rozwiązań na wiele problemów zdrowotnych, w przypadku zachorowania na jakikolwiek rodzaj nowotworu lepiej nie zdawać się tylko na nią.
Niestety, aby medycyna naturalna mogła być skutecznym sposobem ochrony przed rakiem skóry, musimy poczekać aż zostaną przeprowadzone w tym zakresie dużo bardziej szczegółowe badania.
Niestety, póki co wiemy zbyt mało, aby tylko naturalnymi sposobami chronić się przed rakiem skóry, a tym bardziej aby go leczyć. Pamiętaj, że leczenie na własna rękę nigdy nie jest dobrym pomysłem i że zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza.
stetoskop
Nowotwór, który nie jest na czas wykryty i który nie będzie natychmiast leczony może przynieść bardzo poważne i nieodwracalne konsekwencje zdrowotne.
Możesz oczywiście stosować naturalne sposoby zapobiegania i leczenia nowotworów jako uzupełnienie konwencjonalnych metod. Pamiętaj również o tym, że na ewentualny rozwój nowotworu w twoim organizmie ogromny wpływ ma twój styl życia.
Aby jak najlepiej chronić się przed nowotworami, dbaj o zdrową dietę i codzienne ćwiczenia oraz ogranicz poziom stresu psychicznego i fizycznego.
Jeśli chcesz wprowadzić zioła do diety dziecka leczonego onkologicznie zawsze skonsultuj ten pomysł ze swoim lekarzem prowadzącym. Zioła mogą wchodzić w reakcje z cytostatykami. Stosowanie ich na własną rękę nie jest dobrym pomysłem.

źródło- krokdozdrowia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz