sobota, 25 czerwca 2016

WARSZTATY JEDZONKO W TELEWIZJI

Jak wiecie, wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych nr. 38 w Zabrzu oraz Fundacją Iskierka prowadzę warsztaty kulinarne dla dzieci chorych onkologicznie. Nasze warsztaty są coraz bardziej popularne. Ostatnio reportaż o naszych warsztatach JedzOnko ukazał się w zabrzańskiej telewizji. Zapraszam do posłuchania :)

Warsztaty JedzOnko

Ideą warsztatów jest nauka najmłodszych zasad zdrowego odżywiania, pokazanie, że warzywa i owoce mogą być świetną alternatywą dla popularnych przekąsek. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że dzieci bardzo chętnie sięgają po owoce, trzeba je tylko odpowiednio zachęcić.
Każde dziecko powinno zdrowo się odżywiać a dziecko okologiczne szczególnie. 
Nasze warsztaty są również okazja do spotkań z rodzicami. To rodzice odpowiadają za dietę swojego dziecka i to oni powinni być świadomi co najlepiej podawać najmłodszym a z czego lepiej zrezygnować.

Na ostatnich warsztatach mieliśmy również gościa specjalnego, kucharza. Pan Krzysztof Paruzel z gliwickiego Kulinarium pokazał najmłodszym jak ciekawie można podać zwykłego, wydawałoby się, naleśnika.

Spójrzcie, co pan Krzysztof wyczarował wspólnie z dzieciakami :)To oczywiście tylko kilka propozycji zdolnych dzieciaków. Śliczne, prawda?

Po wakacjach wracamy z nowymi pomysłami. Do zobaczenia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz